(G20) Top manažeři zahájení summitu vedoucích představitelů skupiny G-20

Top manažerů z celého světa je 120 předních světových společností se setkal s jihokorejským prezidentem Lee Myung-bak a dalších hlav států sem čtvrtek diskutovat o způsobech, jak posílit globální ekonomiky a zajištění udržitelného růstu.

Bezprecedentní setkání s názvem Soul G-20 Summit firmy, začal s zahájení plenárního zasedání, ve kterém jihokorejský prezident zdůraznil důležitost role podnikání v překonání globální ekonomické krize.
“Je pravda, veřejný sektor vedl k hospodářskému oživení zvýšením výdajů a jinými způsoby, ale existují hranice toho, co vlády může dělat,” řekl Lee. “A to je důvod, proč si myslím, nakonec podnikatelské sféry musí pomoci vybudovat nové motory pro růst, pokud chceme, aby zcela překonat globální krizi a dosažení udržitelného růstu.”
Sohn Kyung-Shik, co-předseda Business Summit a vedoucí Korea komory obchodu a průmyslu, vyzval Čelní představitelé světového obchodu s cílem přispět k řešení jiných globálních problémů.
“Uděláme vše, aby se zabránilo opakování finanční krize, a aby zajistily, že změny klimatických podmínek neohrozí přežití lidstva,” řekl při otevření.
Účastníci Business Summit patří k jednomu z 12 workshopů na různých otázek, z obchodu a investic, zaměstnanosti a životního prostředí. Sedm hlav států ze skupiny 20 vyspělých a rozvíjejících se zemí, včetně ruského prezidenta Dmitrije Medveděva a japonský premiér Naoto Kan, jsou k účasti na skupinových diskusí s podnikateli zde.
Klaus Schwab, prezident Světového ekonomického fóra a moderátor Soulu obchodní summit, poděkoval za korejská vláda vůbec poprvé příležitost pro firmy, sdělit svůj názor přímo na světových politických vůdců.
“Tady jste vytvořili rámec pro integraci silným hráčem. Tato iniciativa je důležité, protože tato činnost je součástí řešení,” řekl.
Podílet se na prvním zasedání pracovní skupiny o volném obchodu a investic, prezident Jihoafrické republiky Jacob Zuma vyzval k “přemýšlivý pravidla” a jednoduchá, jasná cesta k jejich realizaci.
“Ekonomické regiony mohou tvrdě pracovat pro společný přístup k FDI. V této fázi je však na světě příliš odlišné na společný (přístup), že národy jsou čelí mnoha výzvám rozvoje,” řekl.
Jihoafrický prezident Jacob Zuma, mluvit na setkání pracovní skupiny v Soulu, G-20 Obchodní summitu dne 11. listopadu. (Yonhap)
Jižní africký vůdce také uvítal výsledek zasedání G-20 ministrů financí ‘minulý měsíc v Jižní Koreji jihovýchodě města Gyeongju, kde se politici dohodli na revizi Mezinárodního měnového fondu, aby zajistily větší hlas pro rozvojové země.
“Je to takový pokrok, že chceme do budoucna, aby se G-20 fórum opravdu smysl pro rozvojové země,” řekl Zuma.
Německá kancléřka Angela Merkelová bude hostit oběd pro zúčastněné CEO, se britský premiér David Cameron, aby speciální adresu na slavnostním zakončení obchodního summitu později během dne.
V srdci předběžnou zprávu s doporučeními od generálních ředitelů, který byl propuštěn začátkem tohoto týdne, je pozvání na G-20 zemích vrátit protekcionismu a jejich vůdci se osobně zapojit do zaplnit zastavil Rozvojová agenda z Dohá obchodních jednání ve WTO organizace.
Předchozí zpráva ukázala, 645 nových ochranných opatření byla zavedena po celém světě od vypuknutí světové finanční krize, podle Oh Young-ho, komisař Soulu Organizačního výboru pro Business Summit.
“Je pravda, že obchod byl pilířem světové ekonomiky, který řídil její vývoj, ale je také pravda, že když tam je globální krize, jsou ochranářská opatření uložená” Ó, řekl dříve.
Summitu G-20 byl zahájen před dvěma lety v důsledku finanční krize, s cílem zachránit svět před pádem do dlouhodobé recese a zabránit opakování poklesů světového hospodářství v budoucnosti.
Předběžná doporučení od obchodních lídři volají po dramatické snížení dotací na fosilní paliva na podporu obnovitelné energie a vytváření nových zelených pracovních míst, stejně jako pokročilejší a úkol-specifické pracovní školení pro mladé lidi, aby pomohla zlepšit globální zaměstnání.
Nejlépe otázek pro činnost a Lídři G-20, včetně legislativních reforem na finančním trhu, původ globálních turbulencí v roce 2008 a zlepšení přístupu ke zdravotní péči v rozvojových zemích.

 

Advertisements
This entry was posted in Czech. Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s