Výsledky Busan zasedání G20

Busan G20 Ministři financí a guvernéři centrálních bank ‘Schůze skončila 5. června u prezentace oficiálního komuniké po 2 dnech diskusí.

Komuniké zdůraznilo potřebu zlepšit finanční zdraví v návaznosti na evropský suverénní dluhové krize.

Se konalo v průběhu 2-denní období mezi 4. a 5., 40 ministrů financí a guvernérů centrálních bank, stejně jako výkonný ředitel Mezinárodního měnového fondu se zúčastnila zasedání položit základ pro další jednání na Toronto Summit se bude konat 3 týdny později a Soulu summitu se bude konat v listopadu.

(Photo: Yonhap News)

(Foto: Yonhap News)
S finančním trhu vzpamatovával z Aftershock Evropské finanční krize, mezinárodní spolupráce s cílem zvýšit daňové spolehlivosti byl kladen důraz na celé setkání.

Na současné globální ekonomické situace, G20 ministrů konstatovala, že “globální ekonomika nadále zotavit rychleji, než se předpokládalo, i když nepostupuje rovnoměrně ve všech zemích a regionech. Nicméně současná nestálost na finančních trzích nám připomíná, že přetrvávají některé problémy a zdůrazňuje, že je důležité mezinárodní spolupráce. ”

Všichni účastníci se shodli na důležitosti finančních opravách a fiskální strukturální reformy, a shody bylo provedeno zavést věrohodné, růst-přátelské opatření rozlišovat a přizpůsobené vnitrostátním podmínkám pro poskytování fiskální udržitelnosti.

Pro ty země, s vážným fiskálním problémům, ministři recommended that they zrychluje tempo konsolidace. Současně, je třeba rozšířit domestic zdroje z růstu v rámci jejich kapacity while maintaining makroekonomické stability, zdůrazňuje význam hospodářského růstu along o navrácení z krize.

Také ministři vyvinuli “koše” politických reakcí na vybudování “silnější a udržitelnější a více vyvážený růst”, a bude předkládat tyto možnosti k posouzení příslušné představitelé vlád na summitu v červnu 2010 Toronto.

Globální finanční záchrannou síť · konsensu o pět zásad pro bankovní poplatek

Týkající se rozvoje globální finanční záchrannou síť, navržené Koreou, nedávné události pohonem ministři to acknowledge potřeba pro státní, regionální a multilaterální snahy to řešit s velkým volatility a předejít krizi nákazu. Dohodli se na prozkoumání policy options, abychom zlepšili celosvětové finanční bezpečnost sítí, a v souladu s tímto úsilím, byl MMF za úkol dosáhnout rychlého pokroku při přezkumu svých úvěrových nástrojů, s ohledem na rozvoj a modernizaci je, podle potřeby.

Pokud jde o zahrnutí finančního sektoru v placení zátěže spojené s vládními zásahy, jako jsou globální banky daně, G20 se dohodla na rozvoj pět zásad:
· Nutnost chránit daňové poplatníky
· Snížit rizika z finančního systému
· Ochrana tok úvěrů v časech dobrých a špatných
· S ohledem na jednotlivé země na okolnosti a možnosti
· Pomoc při prosazování rovných podmínek

Ale národy jsou ještě daleko od sebe v souvislosti s dosažením shody o specifika návrhu a plná shoda Očekává se, že nějakou dobu trvat.

Kromě výše uvedeného návrhu, národy zavázaly urychlit provádění přísných opatření ke zlepšení transparentnosti, regulaci a dohled nad zajišťovacích fondů, ratingových agentur, náhrady praktik a OTC deriváty v mezinárodně konzistentní a non-diskriminačním způsobem, a aby je bez nezdar.

Pokud jde o práci pro bankovní dohled, bude konsensus být splněny během Soulu Summit, namísto původně plánovaného konce-of-the-leté lhůty.

Další zajímavosti patří kvóty MMF reformu, která vyzývá k 5% posunu v rámci kvóty z vyspělých na rozvíjející se národy národy mají být dokončeny do Soulu Summit, stejně jako reformy struktury řízení MMF, aby se zrychlil.

Kromě toho, Korea návrh podělit se o své zkušenosti s industrializací s rozvojovými zeměmi, se setkala s hodně pozdravovat.

Další G20 ministři financí a centrální Governors ‘setkání se bude konat v Gyungju, Korea v říjnu.

 

Advertisements
This entry was posted in Czech. Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s