Symposium diskutuje rozšíření G20 rolí

Svět-proslulý učenci, vedoucí podniku, a vysoce postavený představiteli mezinárodních organizací a korejská vláda shromáždila k účasti na G20 Soulu mezinárodní sympozium, které se konalo dne 28-29, v hotelu v jižní Soulu.

Tam byl silný zájem o oba doma a mezinárodně na sympoziu, který byl co-hoštěný state-run Korea Development Institute, Brookings Institution, a Dong-A Ilbo.

Reproduktory se zúčastnilo in-hloubkové diskusi o otázkách regularizace zasedání summitu G20 a problematice rozvoje v rozvojových zemích.

Učenci, vedoucí podniku, a vysoce postavený úředníků mezinárodních organizací a vlád zúčastnili G20 Soulu mezinárodní sympozium, které se konalo dne 28-29, v hotelu v jižní Soulu.
Jeden z nejvýznamnějších řečníků na sympoziu byl bývalý kanadský ministerský předseda Paul Martin.
Poukázal na omezení G8, zatímco silně obhajuje rozšíření role G20.

Bývalý kanadský ministerský předseda byl široce považován za hlavní zastánce G20 od roku 1999, kdy byl předsedou první ministrů financí skupiny G20 ‘Setkání během jeho držby jako kanadský ministr financí.
V roce 2005 jako předseda vlády, on navrhl, že summit G20 by měly být rozšířeny na summit stavu.

Profesor Victor Murinde z University of Birmingham, (vlevo) se zabývá na G20 Soulu Mezinárodní sympozium o 28 září v Soulu.
(Foto: Yonhap News)
Vzhledem k tomu, G8 nezahrnuje několik klíčových hospodářských činitelů, jako je Čína, Indie, Brazílie nebo Rusko, “řekl G8 nemůže fungovat jako globální řídícího výboru.
Řekl, že G20 systém je více žádoucí, protože více zemí se mohou účastnit rozhodování-procesu, ve spolupráci s rostoucím počtem nově se rozvíjejících ekonomik.

Sympozium agendy také zabývat otázkami na agendy nadcházejícího summitu G20 Soulu, jako je globální finanční řízení bezpečnosti sítí.
Martin řekl, že finanční bezpečnost sítě je dobrým příkladem toho, proč je potřeba G20.
Vzhledem k tomu, Korea má první ruky-zkušenosti z finanční krize, byla potřeba finanční bezpečnostní sítě odráží v agendy G20 Soulu summitu.

Legalizovat role G20 byla projednána i na schůzce, včetně potenciálu pro výkonné úřady.
SaKong Il, šéf prezidentského výboru pro G20 Soulu summit, řekl, stavební úřady pro G20 byl jedním ze tří způsobů, jak legalizovat G20 navrhovaný Spojeným královstvím a Korea před čtvrtým summitu G20.
Uvedl také, že úlohu skupiny G20 jako globálního řídícího výboru bude posílena v případě, že G20 Soulu summitu byla úspěšná.

Bývalý kanadský premiér Paul Martin (uprostřed) a SaKong Il, šéf prezidentského výboru pro G20 Soulu Summit, (vpravo) dává rozhovory o 28 září na zasedání skupiny G20 Soulu mezinárodní sympozium, které se konalo v Soulu.
Na závěr prvního dne, ministr kultury, sportu a cestovního ruchu Yu In-Chon konalo slavnostní oběd pro reproduktory v hotelu v jižní Soulu.
Účastníci slavnostního oběda si užil pozorování vystoupení talchum, tradiční korejské maskou tance, a geomungo, šesti-strunný tradiční korejské citeru, pořádané korejské zámořské kultury a informační služba Ministerstva kultury, sportu a cestovního ruchu.
Ve své slavnostní řeči, ministr Yu vyjádřil naději, že G20 Soulu summit bude stejně plodný jako sklizně sám.

Na druhý den, SaKong Il vedl diskusi u kulatého stolu na téma “G20 jako globální řídící výbor za krizi?”

 

Advertisements
This entry was posted in Czech. Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s