[Summitu G20 agenda] Vyrovnávání globálního růstu

Toto je sedmé v řadě článků analyzovat hlavní problémy, které skupiny G20 by měla řešit na stabilizaci globálních finančních trzích a opětovnému vybalancování světové ekonomiky.

Ed.

TU Packard

Poprvé v novodobé historii, zemích rozvíjejících se trhů, zejména Číny, Indie a Brazílie-nahradil Spojené státy v čele světové ekonomiky z nejhlubší recese od roku 1929.
Také poprvé, vlády těchto rychle rostoucích ekonomik se sedadly v Skupina 20 globálních politik tabulky, značení hlavní přechod do globálního hospodářského řádu.
Tato dlouho-očekávaného vývoje byl urychlen 2007-2008 finanční krize, která vznikla v hypoték rizikovými hypotékami v USA na trhu a nadměrné riziko-přičemž finančními společnostmi, jejichž zánik by snížila mezinárodního finančního systému.
Globální šíření a hloubka finanční šok ponořila světové ekonomiky do svého prvního vysoce synchronizované recese od dob Velké deprese.
Šoku strnul globálních úvěrů soukromému sektoru a chlazené soukromého sektoru poptávky, zejména v rozvinutých ekonomikách.
Obchod propadla a nezaměstnanost prudce vzrostly.
Spojené státy a Spojené království dvě země v epicentru finanční bouře byly tvrdě, ale export-dependentní Německo a Japonsko utrpěla ještě více z vedlejší účinky.
Pouze rozhodná a koordinovanou akcí vůdci největších světových ekonomik je tato míra globální koordinace politik byl také bez precedentu zachránil světová ekonomika sklouzne do ještě hlubší a delší recese.
Vlády a centrální banky po celém světě strávil přes 11 bilionů dolarů na podporu finančního systému ao výši 6 bilionů dolarů fiskálních stimulačních opatření ke břehu nahoru globální ekonomiky.
Bez těchto mimořádných opatření a politik, by soukromé poptávky se zhroutily.
Výsledné sociální a ekonomické náklady by byly ještě větší (viz grafy 1 a 2).

Zemích rozvíjejících se trhů

 

Advertisements
This entry was posted in Czech. Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s