I Mjong-bak, Kan diskutovat o FTA, Severní Korea a G20

TORONTO, Kanada – prezident I Mjong-bak a japonský premiér Naoto Kan v sobotu dohodly pokračovat v úsilí o obnovení jednání o dvoustranné dohody o volném obchodu, která byla pozastavena v roce 2004, během summitu zde.

V první Korea-Japonsko summit, protože Kan nastoupil do úřadu počátkem tohoto měsíce, japonský premiér znovu potvrdil Tokiu podporuje postoj Soulu o potopení Cheonan a slíbil, aby se úsilí o “nové budoucnosti” pro tyto dvě země, které nemají s výhledem Japonska minulých provinění , Lee pomocníci řekl.

Dva vůdcové také projednali otázky společného zájmu, včetně severokorejský jaderný problém a souhlasili se spoluprací na úspěšném hostování G20 summitu v Soulu a na summitu APEC v Jokohamě v listopadu.

Lee rozhovory s Kan přišel poté, co korejský prezident na summit s americkým prezidentem Barack Obama, který také podporuje Soulu usilovat o bezpečnosti OSN činnosti Rady proti severu.

Lee také setkal se s generálním tajemníkem OSN Ban Ki-moon, než se účastní slavnostní uvítací ceremoniál na summitu G20 sobotu večer.

Prezident Lee Myung-bak návštěv Meadowvale hřbitově v Brampton v blízkosti Toronto v sobotu vzdal hold kanadským vojákům, kteří obětovali svůj život v korejské válce 1950-1953.Yonhap Novinky

 

Advertisements
This entry was posted in Czech. Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s